Snažím se pomoci těm, kdo to potřebují,

...říká Zdeněk Levý, kandidát na senátora v obvodu č. 30 - Kladno

Narodil se před 57 lety ve vesničce Drnek na Kladensku. Třináctka jako číslo domu nebyla pro něj nešťastná. S rodiči, prarodiči, psem, kočkou, přáteli a kamarády zde pohodově žil a zamiloval si zdejší lidi i okolní přírodu.

Sportovali jsme, pořádali turnaje a zábavy, zájezdy, ale také hasičská cvičení, při kterých jsme se naučili nejen lidem pomáhat, ale užili jsme si i napětí a radost. Své rodné obci jsem zůstal věrný až dosud. Vyučil jsem se elektromontérem v Poldovce a následně vystudoval střední školu. Pracoval jsem v dělnických profesích i ve funkcích jako vedoucí pracovník, říká Levý, kterého to však vždy táhlo tam, kde se narodil.

Život na vsi podle něj má své kouzlo. Člověk je stále mezi lidmi, kteří si vidí tak říkajíc do talíře. Je potom mnohem jednoduší dohodnout se na spolupráci a pro obec udělat spoustu prospěšných věcí. A na vsi se nedá podvádět. Pokud chcete mít úspěch, nejde to jinak než rovnou a přímou cestou říkat své názory, plnit sliby. Před 14 lety jsem se stal starostou naší obce a jsem jím dosud, připomíná Zdeněk.

Podle svých slov hraje kopanou, hokej, rekreačně běhá, mezi jeho koníčky patří výpočetní a komunikační technika. Tyto záliby zdědili i jeho tři synové. Nejstarší je lékařem, prostřední pracuje v obchodě a nejmladší syn se vyučil truhlářem a nyní studuje střední školu. Energii pro další život mi dodávají nejen synové a přátelé, ale i děti, kterým věnuji volný čas a již několik let jezdím jako vedoucí na letní dětské tábory. Současně jsem i předsedou školské rady při ZŠ v Mšeci. Bezprostřednost dětí, diskuse s mladými - to vše mi nedovoluje ztratit krok s dobou či podlehnout zubu času, říká Levý, který se svým autem má najeto přes dva miliony kilometrů bez nehod!! To je myslím slušný výsledek. Občas mi zůstává rozum stát nad tím, co řidiči na silnicích dokáží. Agrese a hazard nepatří ani za volant, ani do života. Mám za to, že každý člověk svým přičiněním může pomoci změnit život nás všech k lepšímu. O to se snažili moji rodiče, prarodiče i já se pokouším pomoci těm, kteří pomoc potřebují, dodává Zdeněk Levý.

Letos byl jako vedoucí na táboře, který pořádal OV KSČM Kladno pro 33 dětí od sedmi do 15 let v krásném prostředí Jizerských hor, v Bílém Potoce nedaleko nejvyšší hory Jizerských hor - Smrku. Děti se zde vedle her seznamovaly se životem v přírodě, učily se používat mapu, buzolu, morseovku, vázat uzly, chodit na chůdách... S dětmi navštívili městské muzeum ve Frýdlantu a železniční muzeum, pouť v Hejnici a dětské zábavné centrum Babylon v Liberci.

27. srpna 2008, redakční zpráva

Další článek >>